Propozice pro hendikepované

Klub českých turistů (KČT) Zábřeh organizuje každé jaro turistickou akci Po stopách Eskymo Welzla. Pro letošní rok opět pořádáme obdobnou akci i pro hendikepované. Akce je zamýšlena pro osoby s jakýmkoliv druhem postižení (zrakové, pohybové, mentální, případně i jiné).

Základní informace o akci:

Termín: sobota 10. června 2017, start průběžně od 9 do 12 hod, ukončení ve 14 hod.
Start a cíl: Na začátku cyklostezky Lupěné (u Zábřehu), na začátku trasy je železniční skanzen, možnost parkování, vlaková stanice cca 400 m, v místě startu WC pro hendikepované. Na cyklostezce je naučná trasa. Je možné také začít z nádraží v Zábřehu (4,5 km k začátku cyklostezky). Tato varianta není vhodná pro vozíčkáře. Cíl je vždy u železničního skanzenu v Lupěném.
Trasy: Krásným údolím Moravské Sázavy, hladký asfalt, minimální převýšení, na trase je možno se kdykoliv otočit a tím si délku trasy zvolit podle vlastního uvážení

  • 5    km – Lupěné – Hněvkov a zpět
  • 10   km – první část stejná jako 5 km, dále Hněvkov – Hoštejn (s minimálním veřejným provozem) a zpět na začátek
  • 4,5 km – nádraží Zábřeh – Lupěné, dále podle volby

Příjezd ke startu:

Příjezd ze Zábřehu k místu startu je popsán v oddíle „Příjezd ke startu a trasy“ v menu o stupeň výše.

Další informace:

Součástí akce budou ukázky cvičení pro hendikepované, kvíz, měření tělesných hodnot od VZP, prodej koláčků. Na trase bude otevřen kiosek s prodejem nápojů. V rámci startovného (10 Kč) obdrží účastníci něco drobného k snědku. Za nedeštivého počasí bude v cíli oheň k opékání uzenin (prodej v cíli). Akce je finančně podpořena Městem Zábřeh, Olomouckým krajem, TOP Instruments Zábřeh a dalšími. Účast je možná bez předchozího přihlášení. Můžete vyplnit „Přihlášku k pochodu“ na tomto webu. Najdete ji v menu o stupeň výše. Je možno se přihlásit také přímo na některý z kontaktů viz níže.
Těšíme se na Vaši účast.

Ing. Aleš Kostelka, CSc.
ales.kostelka@gmail.com
602 416 413

Ing. Helena Kouřilová
helena.kourilova@gmail.com
602 512 712